Workshopy

Workshop polohování

Workshop manipulace s imobilním klientem

Workshop stimulace vnímání

Workshop stáří člověka

Workshop polohování

Pobyt na lůžku by neměl jen řešit proleženiny, ale i pohodlí, bolest, stimulaci vnímání a další. Naučte se příjemnou formou šetrně zajistit polohu svého blízkého.

Obsah:

 • Naučím Vás jak polohovat ležícího člověka.
 • Odejdete se vlastním prožitkem, jaké je to ležet.
 • Naučíme se shodnotit stav člověka a vybrat priority péče.
 • Pochopíte jak zmírnit nebo zcela odstranit bolest.
 • Zkusíte si polohovat člověka i ve vozíku.

Více informací:

Probereme důvody proč polohovat (jen o dekubity totiž zdaleka nejde). Naučíme se polohovat tak, aby nebyly ovlivněny životní funkce jako polykání, trávení, dýchání a oběh. Pochopíte jak zmírnit nebo zcela odstranit bolest, která zcela paralyzuje ostatní prožívání. Zkuste si představit, že vás něco hodně bolí, máte na něco chuť? Chcete na výlet? Chcete si povídat? Víte, jak napolohovat ve vozíku?

Příjemně strávený den od 9-15 hod. V pohodlném oblečení, s dobrou náladou a kvalitní kávou si společně kurz užijeme. Těším se na Vás.

Místo: bude upřesněno

Cena: 2.300 Kč/osoba

Jak provést rezervaci?

Workshop bude probíhat v Praze, Ostravě a Brně. Vyberte si vaše město a zakupte si místo na workshopu. Do e-mailu vám dorazí faktura o úhradě a tato vám bude sloužit vstupenka.

Workshop manipulace s imobilním klientem

Naučit se pracovat tak aby Vás záda nebolela, není žádná věda. Na kurzu se prakticky naučíte jak bezbolestně manipulovat s imobilním člověkem. 

Obsah:

 • Naučíme se základní pravidla jak pracovat.
 • Pochopíte, kde děláte nejčastější chyby.
 • Využíváte dostupné pomůcky pro usnadnění manipulace?
 • Naučíte se pracovat se zvedákem.
 • Dozvíte se jak si udržet kondici.

Více informací:

Něco Vám prozradím, nic tak těžkého, jako je člověk o kterého se staráte, jste nikdy nepřemísťovali. Vždyť váží 50-120 kg. Na kurzu se tedy naučíme jak manipulovat s člověkem v lůžku i mimo něj. Vše si vyzkoušíme přímo na sobě, naučíte se několik variant každé činnosti, kterou během dne s člověkem děláte. Zjistíte jak pracovat, aby Vás záda nebolela. Naučíme se přesuny člověka v lůžku i mimo něj. Pochopíme, jak důležité je nepřepečovávat. Dozvíte se o chybných postupech, které všichni děláme velmi individuálně. Poučme se. Záda a zdraví máme jen jedny. Naučíte se starat o svou kondici, bez ní to totiž nejde. Opět budeme pracovat v modelových situacích. Dozvíte se, jaké pomůcky můžete využít a ulehčit si tak práci a šetřit své zdraví.

Na kurz si vezměte pohodlné oblečení, prosím ne lodičky a sukně. Svačinu řešit nemusíte: pro Vás i pro Mě bude připravena kvalitní káva a něco sladkého.

Místo: bude upřesněno

Cena: 2.300 Kč/osoba

Workshop stimulace vnímání

Dovede si představit život bez toho, aby jste mohli říci co potřebujete nebo kde vás to bolí?  

Obsah:

 • Kurz je zejména o komunikaci.
 • Zjistíte jaké to přijít o zrak a možnost se pohybovat.
 • Naučíte se vnímat člověka o kterého se straráte.
 • Dozvíte se jak pro komunikaci využívat všechny smysly.
 • Vše si vyzkoušíte na sobě.

Více informací:

Komunikace s člověkem je velmi důležitá. Dovedete si představit, jaké to je něco chtít ovšem bez možnosti, jak to druhému člověku říct. Ukážeme si co je to smyslová deprivace. Vyzkoušíme si, jaké je to spolehnout se na druhého. Naučíme se stimulovat všechny smysly. Bavit se budeme o stimulaci zrakové, sluchové, dotykové, úchopové, chuťové a čichové. Řekneme si, jakou metodu je vhodné zvolit. Budeme vědět co je overstimulation, tedy přestimulování a jak ji poznáme. Polohování jako metoda stimulace.Vše si na sobě vyzkoušíte, odcházet budete s probuzenými všemi smysly.

Není pochyb, že si tento kurz užijete, vezměte si přikrývku, teplý čaj pokud chcete, uděláme si pohodu. Sami zjistíte jak snadno se dá naučit být skvělý pečovatel či terapeut.

Místo: bude upřesněno

Cena: 2.300/osoba

Workshop stáří člověka

Každý stárneme jinak, důležité je, jestli se dokážeme vcítit do druhého člověka. Sami si vyzkoušejte pomocí gerontoobleku jaké je to zestárnout.

Obsah:

 • Dozvíte se základní dopady stáří na člověka.
 • Vyzkoušíte gerontooblek, nebojte se.
 • Získáte lepší náhled a více respektu ke stáří.
 • Naučíte se základy komunikace se strými lidmi.
 • Více o koho se staráte?

Více informací:

Každý stárneme jinak, důležité je, jestli se dokážeme vcítit do druhého člověka. Já nejsem Vy a vy nejste ani Vaši klienti, ani Vaše rodina. Toto a mnoho dalšího se na vlastní kůži přesvědčíte na kurzu Vliv stáří na člověka. Dozvíte se proč stárneme. Jaký to má vliv na tělesnou stránku člověka. Jak to ovlivňuje psychické schopnosti. Jak se stářím vyrovnáváme. Hravou formou si vyzkoušíte, jaké to je být starým člověkem pomocí speciálního gerontoobleku. Zlepší to Vaši péči a konečně pochopíte, proč něco jde a něco prostě možné není. Zážitek z tohoto kurzu pomůže nejen v péči o klienty, ale i o Vaše děti, partnera či vlastní rodiče.

Pohodlné oblečení podmínkou, dobrá nálada se bude hodit ke kávě, která se bude podávat o přestávkách.

 

Místo: bude upřesněno

 Cena: 2.300,- Kč/osoba