Dobrý den dovolte abych představil sebe a svou vizi

Jmenuji se Ondřej Kolařík a pracuji 15 let jako fyzioterapeut. Celou svou kariéru jsem zasvětil práci s lidmi upoutanými na lůžko. Dovolte mi podělit se o sve zkušenosti, které vám velmi pomohou být lepším pečujícícm či profesionálem.

Mé vzdělání a začátky

Studium fyzioterapie v Ostravě byl jen neuvěřitelně zajímavý začátek mé pracovní kariery, vybral jsem si práci na Spinální jednotce v Ostravě, kde jsem se naučil pracovat s lidmi s para- a tetraplegií.  V životě jsem následoval intuici a ta mě zavedla do Brna, kde jsem se věnoval lidem v kómatu a začal se učit, jak je probudit a bojovat s imobilizačním syndromem. Během výuky na vysoké škole jsem se naučil lépe formulovat své myšlenky a dnes se věnuji vzdělávání profesionálních zdravotníků, pracovníků v sociálních službách i neformálních pečovatelů. 

Co nabízím

Workshopy

Na kterých se pakticky naučíte jak pracovat s ležícím klientem, od Polohování Vás zavedu k tématu Stimulace smyslů, kde se naučíme komunikovat i s člověkem v komatu a dokonce si můžete vyzkoušet jaké je to být starým člověkem, pomocí gerontoobleku máte vmžiku 80let. Na kurzu Aby záda nebolela vyzkoušíme Vaši fyzičku a ukážeme si fígle jak pracovat, aby to nebyla taková dřina.

Tvorba projektů na míru

Jako vedoucí rehabilitačního oddělení jsem se naučil pracovat s lidmi, být kreativní a důsledný a to mi pomáhalo vytvářet projekty jako Dny Zdraví v Hella Autotechnik Nova s.r.o.,  Seco Tools Brno, Kone s.r.o., nebo 8 týdnů probíhající projekt pro podporu Zdraví zaměstnaců v Kayaku Safety systém Vsetín. Dlouhodobě spolupracuji se Zlínskou společnosti Preventado se kterou vytváříme tématické brožurky na prevenci bolestí zad nebo rukou. Pokud tedy přemýšlíte nad benefitem pro zaměstnance rozhodně využijte jednodenního workshopu, kde se můžeme věnovat úpravě pracoviště z pohledu ergonomie, ukážeme si jak správně sedět, zacvičíme si s cílem poznat, proč Vás záda bolí.